Sveikinimas mokytojams | Regionų apygardos administracinis ...
JUS SVEIKINA DIREKTORĖ IRENA IVANAUSKIENĖ IR DIREKTORIAUS PAVADUOTOJA UGDYMUI ASTA JUSTIENĖ
TĖVELIŲ DĖMESIUI !!!
ŠILUTĖS RAJONO SAVIVALDYBĖS VISUOMENĖS SVEIKATOS BIURAS KVIEČIA DALYVAUTI „NEĮTIKĖTINI METAI“ PROGRAMOJE

 

 

 

Tegul rugsėjis dovanoja…

Vaikams smalsumą,

Atradimo džiaugsmą…

Tėveliams džiugias emocijas,

Matant augančius ir besikeičiančius vaikus…

Mokytojoms pasididžiavimą savo darbu…

O MUMS VISIEMS – TIESIOG GERO STARTO!

                                                                    Direktorė Irena Ivanauskienė

Rugsėjo 1-osios šventė
Rugsėjo 1-ąją dieną visus lopšelio grupių vaikučius ir jų tėvelius kviečiame atvykti iki 8val. 30 min.. Grupėje pasitiks Jūsų labai laukiančios mokytojos.
P. S. Visą detalią informaciją rasite prie kiekvieno įėjimo į grupes.  
Rugsėjo 1-osios šventėje, kuri vyks 10.00 val. darželio kieme, šoksime, dainuosime ir taip linksmai pasitiksime naujus mokslo metus.
                                                                                           Administracija
Š. m. balandžio 12 d., antradienį, lopšelio-darželio „Gintarėlis“ priešmokyklinukų grupes aplankė, kaimynystėje esančios „Pamario“ progimnazijos 1 b klasės mokiniai su mokytojomis Drąsute, Alma ir socialine pedagoge Angele.
Priešvelykinis laikotarpis „Pamario“ progimnazijos bendruomenei – gerų darbų savaitė. Todėl be jų dėmesio neliko ir mūsų lopšelio-darželio priešmokyklinukų grupių ugdytiniai ir mokytojos: jiems svečiai padovanojo savo pagamintus paukčiukus, deklamavo eiles, žaidė judriuosius žaidimus, šoko. Nuotaikingai nuteikiantys „Gintarėlio“ lopšelio-darželio muzikos mokytojos Danguolės gebėjimai bendrauti su vaikais, jos atliekama muzika pianinu, akordeonu neleido liūdėti nei vienam.
Esame dėkingi „kaimynams“ – „Pamario“ progimnazijos bendruomenei už gražų sumanymą, pabuvimą kartu, socialinę partnerystę. Tikimės, kad draugiški santykiai tik stiprės… 

          

Š. m. kovo mėnesį, Šilutės lopšelyje – darželyje „Gintarėlis, kaip ir daugelyje Lietuvos ugdymo įstaigų, – startavo Sąmoningumo savaitė apie DRAUGYSTĘ. Ugdytiniai su savo grupių mokytojomis kalbėjo ką šiandien vaikams reiškia draugystė, kas ir koks turėtų būti TIKRAS DRAUGAS.

Priešmokyklinukų grupes aplankė įstaigos socialinė pedagogė Jolanta. Apskrito rato diskusijoje buvo gvildenama daug klausimų, susijusių su draugiškumu. Vaikai žiūrėjo filmuką „Tikras draugas“, reflektavo, aptarė. Užsiėmimas baigėsi palinkėjimų rašymų savo GERIAUSIAM DRAUGUI ant iš anksto socialinės pedagogės paruoštų priemonių – širdelių. Kai kurie vaikai atviravo, kad linkėjimus rašo mamai, tėčiui, nes jie yra geriausi draugai. Nemaža dalis vaikų įvardino, kad jų geriausi draugai yra šuniukas, katinėlis, triušiukas, žiurkėnas…

Nesvarbu kas ir koks būtų GERIAUSIAS DRAUGAS (žmogus ar gyvūnėlis), svarbiausia, kad nesijaustume vieni/vieniši. Turėtume ką apkabinti, prie ko prisiglausti…

  

 

Mūsų ,,Paukščiukų” ir ,,Smalsučių” grupių vaikučiai su muzikos mokytoja Danguole mokėsi šokti Pasaulinės Dauno sindromo dienos paminėjimui, skirtą palaikymo akcijos šokį ,,Skirtingų kojinių šokis”. Džiaugiamės ir didžiuojamės mūsų šokėjais.

Pasidžiaukite ir Jūs…

 

„Knygų starto“ lauknešėliai – visiems Lietuvos naujagimiams

Nuo šiandien, lapkričio 29 d., kiekvienas Lietuvos naujagimis gaus lauknešėlį, kuris padės žengti pirmuosius skaitymo patirties žingsnius. Tarptautine patirtimi paremtas ankstyvojo skaitymo projektas „Knygų startas“, praėjusiais metais išbandytas Vilniaus apskrityje, tampa nacionalinis ir yra pirmas ir vienintelis tokio masto ankstyvojo skaitymo skatinimo projektas Lietuvoje.

Lietuvos ligoninių gimdymo skyriuose gimdyvėms dalijamus lauknešėlius sudaro Indrės Zalieckienės knygelė „Kapt kapt kapt“, atitinkanti 0–3 metų vaikų galimybes ir poreikius, Nacionalinės bibliotekos skaitymo specialistų parengti patarimai tėvams, kaip skaityti su vaiku, spalvingi skirtukai ir pirmasis skaitytojo pažymėjimas. Visos priemonės pateikiamos specialioje „Knygų starto“ kuprinėlėje.

Pagrindinis projekto tikslas – užauginti Lietuvoje pirmą kartą vaikų, kurių skaitymo patirtis prasideda nuo pat pirmų dienų, kartu skatinant skaitymą šeimoje ir padedant jauniems tėvams įsisąmoninti ankstyvojo skaitymo svarbą ir suteikiant jiems reikalingų priemonių ir žinių. Tai atspindi ir projekto šūkis: „Su kiekviena knyga – ūgteli karta!“

Projektą įgyvendina Lietuvos Respublikos kultūros ministerija ir Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka. Projekto globėja – ponia Diana Nausėdienė.

„Kiekviena knyga – atskiras pasaulis, o jų visuma yra visata, į kurią padeda įžengti pirmasis ugdytojas. Skaitydami knygų visatoje atrandame mintis, plečiame mikropasaulius ir kuriame save. Augame ir dalijamės mintimis tam, kad augtų pasaulio gėrio ir kultūros lobynas.

Skaitydami pirmąją knygą naujagimiui, vertingą literatūrą vaikams, ateities kartoms dovanojame sielos augimo sparnus. Ankstyvojo skaitymo patirtys lyg kosminis laivas drąsioms mūsų mažylių odisėjoms: padeda formuoti žmogiškąjį ryšį, bendravimo įgūdžius, lavina vaizduotę, kūrybiškumą ir kartu kuria nepaprastai taurų ryšį su žiniomis, smalsumu pažinti ir sužinoti. Čia tėvelių dėmesys, rūpestis ir kantrybė – nepakeičiami: skaitykime daug, skaitykime garsiai, skaitykime vieni kitiems“, – kviečia projekto globėja D. Nausėdienė.

Kultūros ministras Simonas Kairys mano, kad įsitvėrus mamos ar tėčio rankos drąsiau žengti pirmuosius žingsnius ir po gimtuosius namus, ir po knygų pasaulį: „Drauge su vaiku praleistas laikas skaitant, tyrinėjant iliustracijas – vienos prasmingiausių ir turiningiausių valandų, kurios dažnam išauga į visą gyvenimą trunkančią meilę literatūrai. Kviečiu tėvus kuo anksčiau su vaikais leistis į keliones knygų puslapiais, nes čia slypi ir pasakų stebuklai, ir kūrybingumo mokykla, ir fundamentalios vertybės.“

„Tyrimais pagrįsta, kad šešiamečio vaiko, kuriam nebuvo garsiai skaityta kūdikystėje, žodyną vidutiniškai sudaro vos 7 tūkst. žodžių, o garsiai skaitomų knygų klausiusio vaiko žodynas siekia net 17 tūkst. žodžių. Šaunūs tėvai, kurie nebijo žaisti, įsijausti į skaitomą tekstą, imituoti veikėjus, keisti balsą, intonaciją. Mažyliams tai tikrai patinka. Šis projektas – labai gera proga strateginiams ėjimams, kartu tai ir galimybė atskleisti visuomenei knygų skaitymo potencialą. Visais atvejais tokios akcijos, iniciatyvos yra pozityvios“, – įsitikinęs Nacionalinės bibliotekos generalinis direktorius prof. dr. Renaldas Gudauskas.

Kodėl ankstyvasis skaitymas yra toks svarbus? Neurologiniu požiūriu pirmi treji vaiko gyvenimo metai yra ypač svarbūs jo raidai. Šiuo laikotarpiu smegenys ima pratintis prie kalbos. Moksliniai tyrimai patvirtina, kad žmogus galėtų labiau atskleisti savo potencialą, nuo pirmųjų dienų jis turi augti kuo turtingesnėje kalbinėje aplinkoje. Skaitymas – vienas iš būdų šią aplinką kokybiškai praturtinti. Jis lavina vaiko gebėjimus aiškiai reikšti mintis, treniruoja mąstymą, atmintį ir vaizduotę, moko sutelkti dėmesį, skatina kūrybiškumą ir dar begalę kitų nepaprastai svarbių įgūdžių. Todėl ypač svarbu vaikus su knyga ir skaitymu supažindinti jau nuo pirmųjų gyvenimo dienų.

Daugiau informacijos apie projektą ir ankstyvojo skaitymo naudą rasite www.knygustartas.lt, taip pat kviečiame mus sekti „Instagramo“ paskyroje knygustartas.

Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos informacija

Mielieji,

Sveikiname Jus su artėjančiais  Naujaisiais 2022-aisiais metais!

Linkime jaukaus ir šilto Kūčių vakaro, linksmų ir šviesių Šventų Kalėdų!

Lai šventinė nuotaika įkvepia Jus siekti prasmingų Tikslų ir Svajonių!

Šilutės lopšelis-darželis „Gintarėlis“

Direktorė Irena Ivanauskienė

 

Kviečiame į paskutinę šiais metais sveikatos mitybos skatinimo paskaitą “Šventiniai valgiai”.

Paskaita nemokama. Skirta Pagėgių ir Šilutės r. sav. gyventojams (vaikams ir suaugusiems asmenims).

Registracija https://forms.gle/X4BKzuKjBFip7ZYY7

SEU (socialinio emocinio ugdymo) programa „Dramblys“ darželinukų grupėms

2021 m. m. lopšelyje-darželyje „Gintarėlis“, socialinės pedagogės Jolantos iniciatyva pradėta vesti SEU (socialinio emocinio ugdymo) programa „Dramblys“ darželinukų grupėms (nes programa skirta 5 – 7 metų ugdytiniams). Šilutės miesto socialiniai pedagogai tarpusavyje pasidalijo patirtimi kaip įgyvendinti minėtą programą. Taip programos užsiėmimai pamažu pradėjo „prigyti“ lopšelyje-darželyje „Gintarėlis“.

Darželis yra ne tik ugdymo(si) vieta – tai lyg antrieji namai. Kad ugdymo(si) procesas vyktų sėkmingai, ugdytiniai ir personalas turi jausti komfortą, saugumą. Tam didžiulę įtaką turi aplinka, kuri turi sukurti tokį mikroklimatą, kad galėtume jaustis saugūs, sveiki ir pilnaverčiai piliečiai. Kokia bus aplinka, tokia, tikėtina, gali būti ugdymo(si) sėkmė.

Programa „Dramblys“ apima penkias socialinio ir emocinio ugdymo temas: savimonę, savitvardą, socialinį sąmoningumą, atsakingą sprendimų priėmimą, tarpusavio santykius. Iš viso programą „Dramblys“ ikimokyklinukams sudaro 27 socialinio-emocinio ugdymo kūrybinės veiklos. Vienai SEU temai yra skirtos nuo 4 iki 7 kūrybinių veiklų, priklausomai nuo
socialinių-emocinių kompetencijų apimties. Kaip teigia lopšelio-darželio „Gintarėlis“ socialinė pedagogė Jolanta, – programa ne tik paįvairina/papildo kasdieninę ugdymo(si) aplinką ir programą, bet ir padeda ugdytojams įvairiose situacijose pamatyti ugdytinius, geriau juos pažinti, pajausti, o ugdytiniams – labiau atsiskleisti, lavėti emociškai ir bręsti socialiai. Į programos įgyvendinimą entuziastingai įsijungia lopšelio-darželio „Gintarėlis“ mokytojai ir ugdytiniai. Teigiamo mikroklimato kūrimas grupėje yra labai svarbus vaiko sveikatai. Jį sudaro: emociškai sveika grupė, palankus mikroklimatas – tarp vaikų, tarp vaikų ir pedagogų, ir ugdytinių tėvų. Labai svarbu, kad vaikas jaustųsi svarbus, saugus, mylimas. Sudaryti galimybę vaikui jaustis saugiam, svarbiam, reikšmingam – tai pagrindinės sąlygos vaiko emociniam komfortui, asmenybės formavimuisi. Išmokyti mažą vaiką bendrauti ir bendradarbiauti su suaugusiais ir bendraamžiais, taikiai spręsti konfliktus – vienas iš sudėtingiausių užduočių visai grupėje dirbančiai komandai.

Tikimės optimalių teigiamų rezultatų ir… po mažą žingsnelį jų siekiame.  

   

Šilutės lopšelio-darželio ,,Gintarėlis” respublikinės ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų virtualios kūrybinių darbų parodos ,,Kalėdiniai nameliai stebuklų pilni…” nuostatai

PARODOS NUOSTATAI

RENGINYS ,,SMALSUČIŲ” ŠUKUOSENŲ PARADAS
AUGAME KARTU SU KNYGA

,,Smalsučiai“ šiemet pasirinko grupės projektą ,,Mano knygelės dar plonos, mėlynos, žalios, geltonos…“.                      

Sudalyvavome ir respublikiniame ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų socialiniame-meniniame projekte ,,Skirtukas knygai“. Pagaminome skirtukus knygai, juos įlaminavome, suruošėme parodėlę grupėje, kuriuos vėliau nunešėme į F. Bajoraičio biblioteką. Mus čia maloniai sutiko bibliotekininkė Ilona. Ji pasidžiaugė mūsų padarytais skirtukais ir sakė juos padovanos mažiesiems bibliotekos skaitytojams. Buvome supažindinti su žaislų kambariu, lankėmės pramoginėse ir edukacinėse erdvėse, ,,skaitėme“ knygutes. Daug džiaugsmo patyrėme, interaktyvios lentos pagalba šokdami su virtualiu šokėju. Veiklos tikrai netrūko, emocijos liejosi per kraštus. Vaikai dėkojo bibliotekininkei Ilonai už puikią pažintinę ekskursiją ir sakė, kad būtinai čia dar apsilankys, o kai kurie ir su tėveliais.

                                                Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Alma Norkaitienė. Daugiau nuotraukų pažiūrėkite ,,Galerijoje” 

                                                

“Gintarėlyje” išsiveržė ugnikalnis 🙂
Šią savaitę mūsų mažieji tapo mokslininkais ir atlikinėjo įvairiausius bandymus. Buvom didžiulė mokslinė laboratorija 🙂
Atradom naujas savybes visiems gerai pažįstamų produktų ir daiktų:
* kūrėme lavos lempas,
* veržėsi ugnikalniai,
* skleidėsi popierinės gėlės,
* piešėme vaivorykštes,
* tikrinome kas skęsta, o kas plaukia,
* aiškinomės kokias forma geriau laikosi vandens paviršiuje,
* skanavome “skitles” saldainiukų eksperimentą,
* tikrinome, kiek reikia sudėti figūrėlių, kad svarstyklės laikytųsi lygiai,
* stebėjome kaip užgęsta žvakė ir “sugeria” vandenį iš lėkštės,
* sužinojome ko reikia, kad pripūsti balioną butelio pagalba,
* stebėjomės ir džiaugėmės, kad apvertus stiklinę iš jos neišbėga vanduo,
* ar žinojote, kad skutimosi putos taip pat tinka atlikti bandymus?
* kėlėme hipotezes – kokios spalvos gausis jei sumaišysime dvi bet kokias spalvas,
* stebėjome ir aptarinėjome eksperimentus, patalpintus youtube kanale.
Smagu, linksma ir įdomu būti mokslininku 🧐😃
Pažiūrėti daugiau nuotraukų iš ,,mažųjų mokslininkų” gyvenimo galite pažiūrėti mūsų Facebook puslapyje.
      
LAPKRIČIO 16-OJI – TARPTAUTINĖ TOLERANCIJOS DIENA
Š. m. lapkričio 16 d., antradienį, lopšelio-darželio „Gintarėlis“ ugdytiniai kartu su savo grupių mokytojomis paminėjo Tarptautinę Tolerancijos dieną. Vaikai įvairiomis technikomis piešė namelius Tolerancijos miestui, kurie sutilpo viename bendrame koliaže „TOLERANCIJOS MIESTAS 2021“. Ugdytinius pokalbiui apie toleranciją, pakantumą pakvietė lopšelio – darželio visuomenės sveikatos specialistė Jurgita ir socialinė pedagogė Jolanta.
Tikimės, kad mūsų mažieji tampa TOLERANTIŠKOS VISUOMENĖS DALIMI.
     
    

Informacija tėveliams!

Šilutės rajono švietimo pagalbos tarnyboje (adresas:  Kalinausko g. 10) vyksta konsultacijos tėvams (pagal išankstinę registraciją). Iš anksto užsiregistravus, galima konsultuotis su tarnybos specialistais: logopede, psichologe, specialiąja pedagoge.

Kviečiu pasinaudoti šia galimybe, jeigu kyla su vaiko elgesiu susijusių klausimų.

                                                                                                                                                              Direktorė

DĖKOJAME!

Šilutės lopšelis-darželis „Gintarėlis“ nuoširdžiai dėkoja internetiniam knygynui https://patogupirkti.lt už gražią iniciatyvą ir padovanotas darželiui knygas „Pažink ir rašyk raides“, „Steam eksperimentai“, „Tele bim-bam pasakos“, kurias noriai skaitys ir naudos mūsų ugdymo įstaigos mažieji.

 

Visos bendruomenės vardu,

Direktorė Irena Ivanauskienė

2021-04-20