Menu Close

„Pirmosios pavasario gėlės miške“ – STEAM veikla „Čiurčiurylų” grupėje

Santrauka Vaikai susipažino su pavasarinėmis gėlėmis: plukėmis, vištapienėmis, rūteniais. Bandėme surasti skirtumus ir panašumus tarp šių gėlių. Mokinomės būti draugiškais mus supančiai aplinkai.
Aprašymas Natūralioje, netoli darželio esančioje aplinkoje – miške, vaikai turėjo galimybę pamatyti, apžiūrėti, pauostyti pirmąsias pavasario gėles. Suplanuotam skirtukų darymui ir eksperimentams kelias gėlytes nusiskynėme. Grupėje su šias gėles pamerkėme į vandenį su dažais ir stebėjome ar gėlių žiedlapiai pakeis savo spalvą. Naudodami aplikacijos metodą, patys susikūrėme 2D vaizdo matytas gėles. Iš konstruktorių dėliojome gėlių žiedus. Sukūrėme ir erdvines gėles, kurias „pamerkėme“ į pačių sukurtus laistytuvus. Prieš kurdami skirtukus palyginome gėlyčių aukščius, suskaičiavome lapelių, žiedlapių kiekį. Kad ugdytiniai dar geriau susipažintų su šiomis gėlėmis pasinaudojome multimedija, pažiūrėjome pažintinių filmukų apie jas, o tuo pačiu nepamiršome ir gamtosaugos.
Motyvacija ir tikslai Supažindinti su pirmosiomis pavasario gėlėmis (plukėmis, vištapienėmis, rūteniais) mus supančioje artimoje aplinkoje (miške).

Bandyti išmokti gėlių pavadinimus, jų sandarą, augimo ypatumus, kokių sąlygų tam reikia (saulė, vanduo, deguonis, žemė).

Prisiminti skaičius, išmokti lyginti daiktus tarpusavyje.

Pakartoti gamtosaugos taisykles.

Įgyta patirtis Vaikams gerai sekėsi įsiminti gėlių pavadinimus (žaidžiant žaidimą „Atskirk kokia gėlė“). Formavosi gebėjimas lyginti daiktų aukštį, formą, spalvą, kiekį. Ugdytiniai tobulino savo bendradarbiavimo įgūdžius grupelėse konstruodami gėles, atlikdami eksperimentus.
Papildoma informacija Iš internetinių puslapių sužinojome, kad 2 rūtenių rūšys yra įrašytos į Lietuvos raudonąją knygą.

Taip pat sužinojome, kad vištapienė yra daugiametė svogūninė žolė, plukė – šakniastiebis augalas, o rūtenis – stiebagumbis.